Одесский Национальный Университет им. И. И. Мечникова

Правила користування електронним каталогом.

ЕК НБ ОНУ містить більш ніж 230 тис. документів.

Якщо у Вас є заборгованість, замовлення не буде прийнято!

Для оформлення електронного замовлення Вам треба мати особистий пароль отримати його можна у секторі реєстрації користувачів (вул.Преображенська 24, к.21).

Пошук у електронному каталозі.

Знайти документ, що цікавить Вас, можна по будь-якому з наступних полів (критеріїв):

  • Заглавие
  • Издательство
  • Автор
  • Серия
  • Рубрика
  • Дата

Їх можна вибрати з випадного меню біля назви поля. Звузити або розширити пошук можна за допомогою логічних звязок «И»/ «ИЛИ» (у випадному меню) і додаткового критерію пошуку. Рядкові і прописні букви в будь-якому полі рівноцінні при пошуку. Для отримання списку, наприклад, всіх авторів, прізвища яких починаються на «Антон...», необхідно набрати «Антон*». Цю методику усікання поля справа можна застосувати і в інших полях. У полі «Автор» треба вводити тільки прізвище автора (без ініціалів). При пошуку по «Автору» або по «Рубрике» рекомендуємо використовувати пункт «Просмотр словаря», який видає списки авторів з ініціалами і списки рубрик. Далі можна вибрати потрібного автора (відзначити в квадратику мишею) і знайти його публікації.

Повні тексти документів  можна отримати тільки в мережі бібліотеки. Щоб вибрати документи з повним текстом, необхідно задати критерій «документы с полным текстом» (відзначивши у відповідному квадратику). Наприклад, для вибору документів конкретного автора, що мають електронну версію, задаємо прізвище в полі «Автор» і відзначаємо додатковий критерій - «документы с полным текстом».

Періодичні видання можна легко знайти, задавши «Заглавие» та тип документа «Периодика». При натисненні на ікону «журнал» виводиться список років видання даного журналу. Кликнувши мишкою на потрібну дату, відкриється список всіх номерів журналу за цей рік.

У розділі «Новые поступления в фонд библиотеки» знаходиться література, що поступила в бібліотеку за останній місяць.

Виведення списку документів для перегляду.

Задавши критерій пошуку, і натиснувши на «Поиск», отримуємо список знайдених документів. Вверху списку указується кількість знайдених документів. На сторінку (екран) виводиться по 20 документів зі списку. Для проглядання наступних документів, необхідно опуститися вниз сторінки і вибрати мишкою посилання (наприклад, 21-40). У колонці «Экз.» вказана кількість екземплярів видання в бібліотеці, а в колонці «В нал.» - кількість доступних екземплярів на даний момент.   Цифра в лівому верхньому кутку дозволяє перейти (за допомогою миші) до повного бібліографічного опису документа (назва, автор, рік видання, к-ть сторінок, рубрика та ін.) з вказівкою відомостей про місце зберігання даного видання.   Повернення з повного опису назад в список знайдених документів здійснюється натисненням на «Назад» в браузере. Документи, що мають електронну версію, можна переглянути відразу ж, натиснувши на назву (вона буде виділена як посилання, тобто підкреслена). Щоб зберегти список літератури з бібліографічним описом у файл, необхідно відзначити потрібні документи, проставивши галочок в квадратах зліва (або зробити позначку внизу сторінки «Отметить на странице»), натиснути на «Биб.описание», далі зайти у верхньому меню браузера в «Файл», «Сохранить как» і дати імя файлу, тип файлу - поставити «Текстовый файл», кодування - «Кирилица Windows» і зберегти.

Якщо необхідно здійснити новий пошук, необхідно очистити сторінку, натиснувши «Очистить».

Електронне замовлення.

Замовити документ, що цікавить Вас, можна, натиснувши на «Заказ». Після чого необхідно ввести:   Штрих-код Вашої читацької картки (№ картки) і пароль (особистий пароль можна отримати у секторі реєстрації користувачів (вул.Преображенська 24, к.21) і натискаєте «Заказ». Якщо посилання «Заказ» немає, то оформити електронне замовлення на даний документ неможливо. Але це не означає, що книги немає в бібліотеці. Необхідно звернутися до традиційного каталога, в читальні зали або на учбові абонементи. За наявності в бібліотеці єдиного екземпляра книги, замовити її можна тільки в читальний зал. Звернетеся до повного бібліографічного опису документа (цифра в лівому верхньому кутку), де є зведення про місце зберігання всіх доступних без оформлення замовлення екземплярів видання (читальні зали, учбові абонементи).Якщо Ваше замовлення прийняте або з якоїсь причини неможливе, «вікно» електронного замовлення треба обовязково закрити.