Одесский Национальный Университет им. И. И. Мечникова

Фонд стародруків, рідкісних видань і рукописів 
Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова є обєктом національного надбання (НН)  (Постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 р. за N 124).

Фонд стародруків, рідкісних видань і рукописів Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова становить понад 100 тис. одиниць збереження і містить стародруки (видання XV-XVIII ст.); рідкісні та цінні видання XIХ-ХХ ст.; періодичні видання XVII-XХ ст.; приватні колекції, які належали видатним вченим, державним діячам, професорам університетів; рукописні та архівні матеріали.

Науковий обєкт, що становить національне надбання - це унікальний обєкт, що не піддається відтворенню, втрата або руйнування якого матиме негативні наслідки для розвитку науки та суспільства. Рішення комплексу проблем, повязаних зі збереженням та вивченням цього обєкту - важливої складової культурного й інформаційного потенціалу народу, - забезпечить доступність документального спадку минулого для теперішнього і майбутнього поколінь. Водночас, належне його функціонування дасть можливість науковцям України і світу ознайомитись із широким колом цінних для історії світової цивілізації джерел.

Складові частини національного надбання:

СТАРОДРУКИ 

РІДКІСНІ ВИДАННЯ XIX-XX ст.

КОЛЕКЦІЯ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 

ІМЕННІ КОЛЕКЦІЇ 

РУКОПІСНІ МАТЕРІАЛИ ТА АРХІВНІ ФОНДИ