Одесский Национальный Университет им. И. И. Мечникова

 

“Вічно в пам’яті народній”

 

Одеський університет імені І. І. Мечникова в роки Великої Вітчизняної війни вписав немало сторінок в справу захисту Вітчизни. З перших днів фашистського нападу разом із всім радянським  народом колектив нашого університету вступив у боротьбу  проти  фашистів.  Сотні студентів і викладачів пішли добровільцями на фронт, велика частина колективу героїчно боролась у партизанських загонах, підпіллі, приймали участь у захисті Одеси. Ті, хто залишився у тилу, своїм трудовим подвигом наближали час Перемоги. Ні на мить не не припиняв своєї роботи і евакуйований університет.

 Хай вічно живе в памяті народній безсмертний подвиг воїнів, партизанів і підпільників, трудівників тилу, які здобули всесвітньо-історичну перемогу у Великій Вітчизняній війні !

Докладніше про участь Одеського національного університету імені І. І. Мечникова у  війні  читайте у статті “ОНУ у Великій Вітчизняній війні”.

Наукова бібліотека ОНУ також пропонує вашій увазі  базу даних , яка присвячена Великій Вітчизняній війні (1941-1945 рр.). Мета створення такої БД –  розповісти про життя нашого університету під час війни та оприлюднити імена співробітників, які за хоробрість і мужність були відзначені державними нагородами. Інформація про учасників війни подається у вигляді коротких біографічних довідок.

Ця БД постійно буде поповнюватися. Будемо вдячні усім, хто надішле нам інформацію про рідних чи близьких, які були співробітниками нашого університету, та внесли  вагомий вклад у Велику Перемогу.

Прохання надсилати інформацію за адресою: library@onu.edu.ua

 

 

Автор-укладач : зав. Інформаційно-бібліографічним відділом Бахчиванжи А. П.